WakacyjnyWynajem.pl – jak to się zaczęło

Zapewne wiele osób marzy o komfortowych wczasach nad ciepłym morzem z doskonałą pogodą i w pięknym otoczeniu. Ja, w każdym razie, marzyłem od dawna i swoje marzenie postanowiłem zrealizować. Miałem serdecznie dosyć hoteli i postanowiłem poszukać czegoś innego. Po cichu marzyłem o wynajmie willi z basenem w Hiszpanii, ale ze zgrozą myślałem o kosztach takiego luksusu. Wtedy zacząłem szukać. Okazało się, że znalezienie prywatnej willi z basenem w Hiszpanii pod wynajem bezpośrednio od właściciela wcale nie jest proste. Zwłaszcza, że swoje poszukiwania ograniczyłem do polskiego Internetu. Kiedy miałem się już poddać wpadłem na kilka zagranicznych serwisów poświęconych wynajmowi nieruchomości wakacyjnych bezpośrednio od właścicieli. Cóż to był za powiew świeżości po klaustrofobicznych poszukiwaniach na polskich stronach, gdzie co chwilę wpada się na tę samą ofertę, zazwyczaj z 2-3 zdjęciami kiepskiej jakości i prawie zupełnie bez jakichkolwiek opisów!

 

Moim zdumionym oczom ukazały się wyczerpujące oferty z dokładnie opisanymi warunkami wynajmu, kilkunastoma zdjęciami, doskonałymi opisami okolicy, regionu i samej nieruchomości, nie wspominając o takich drobiazgach jak szczegółowy cennik i lista wyposażenia... Do tego wszystkiego doszły ceny, które przy ówczesnym kursie złotówki były śmiesznie niskie (mówimy o pierwszej połowie 2008 roku), a nawet przy kursie obecnym byłyby bardzo konkurencyjne na tle ofert biur podróży. W rezultacie udało mi się spełnić marzenie swoje i mojej rodziny. Wynajęliśmy willę z basenem w miejscowości Moraira i prawie dwutygodniowe wczasy dla 2 osób dorosłych z rocznym maleństwem kosztowały nas, razem z przejazdem samochodem w dwie strony, dwoma noclegami transferowymi we Francji, wyżywieniem, wycieczką do Walencji i różnymi drobnymi przyjemnościami, ok. 5000zł. Komfort w porównaniu do hotelu naprawdę olbrzymi, mimo że wynajęta przez nas willa wcale nie była szczytem luksusu. Sprzęty nie były może pierwszej młodości, brakowało telewizora (naprawdę nie rozumiem po co komuś telewizor na wakacjach...), ale wszystko było sprawne i, co najważniejsze, czyste. A do tego basen! Cóż to jest za komfort, wypoczywać w willi z własnym basenem! Bez porannej gonitwy i walki o leżaki, bez tłoku w wodzie i niepotrzebnego hałasu. Pełny relaks! Do tego wieczory przy basenie, gdy nasza pociecha już spała, a my wyciągnięci na leżakach, patrząc na ostatnie promienie słońca zachodzącego za wzgórze, powoli delektowaliśmy się doskonałym, hiszpańskim winem. Brzmi trochę jak bajka, prawda?

 

Po powrocie stwierdziłem, że w Polsce brakuje prawdziwie profesjonalnego, dbającego o jakość publikowanych ofert portalu turystycznego z nieruchomościami wakacyjnymi pod wynajem bezpośrednio od właściciela. Już wtedy dysponowałem sporym doświadczeniem w sprzedaży nieruchomości zagranicznych (głównie w Bułgarii) i zdawałem sobie sprawę jak wielu Polaków decyduje się na zakup tzw. „drugiego domu” z myślą o jego wynajmie. Doszedłem do wniosku, że jest to stosunkowo młody, ale bardzo obiecujący rynek. Tak narodził się pomysł stworzenia serwisu WakacyjnyWynajem.pl. Od pomysłu do realizacji droga była wyboista i zapewne bez kilku motywujących zdań ze strony mojej żony, portal nigdy by nie powstał. Jednak udało się! Stworzyliśmy serwis pionierski w skali polskiego Internetu. Serwis, którego priorytetem jest jakość zamieszczanych ofert. Nie chcemy stać się tym, czym jest obecnie większość polskich portali tego typu, czyli bardziej książką telefoniczną niż prawdziwą bazą apartamentów, willi, kwater pod wynajem. Od momentu powstania serwisu (WakacyjnyWynajem.pl ruszył 12 grudnia 2008) dokładamy wszelkich starań aby oferty publikowane na naszych łamach były jak najbardziej wyczerpujące, aby zawierały jak najwięcej zdjęć, opisów i wszelkich, tak bardzo istotnych dla potencjalnego najemcy, szczegółów. Zagraniczni właściciele, którzy ogłaszają się na naszym portalu (a jest ich już całkiem spora grupa) rozumieją to doskonale. Polscy właściciele niestety często traktują nas jak jeszcze jedną stronę, na którą się wchodzi, spędza 5-10 minut dodając ogłoszenie i zapomina. Takie ogłoszenia oczywiście nigdy nie są aktywowane i właściciel ma wybór: albo poświęci trochę czasu i uzupełni brakujące elementy oferty tak, aby spełniała ona nasze minimalne wymagania jakościowe, albo jego oferta nie ukaże się w naszym serwisie. W większości przypadków udaje nam się wytłumaczyć istotę naszego portalu i przekonać właścicieli do uzupełnienia oferty.

 

WakacyjnyWynajem.pl ma już prawie pół roku (pół roku od daty oficjalnego uruchomienia portalu minie 12 czerwca 2009 roku). Zgromadził przez ten czas sporo ponad 500 ofert wynajmu i generuje zupełnie nieoczekiwaną przez nas ilość rezerwacji dla naszych ogłoszeniodawców. Wielu właścicieli apartamentów w Bułgarii jest wręcz zaskoczonych, że oferty na naszym portalu są w stanie zapewnić im obłożenie praktycznie na cały sezon letni! Mimo że portal rozwija się doskonale i zainteresowanie zarówno ze strony ogłoszeniodawców jak i osób poszukujących nieruchomości wakacyjnych pod wynajem przeszło nasze oczekiwania, nadal intensywnie pracujemy nad serwisem starając się go udoskonalać, reklamować i pozycjonować. Ilość zapytań i rezerwacji, które generuje WakacyjnyWynajem.pl oraz docierające do nas opinie Internautów są dla nas motorem dalszych działań, powodem ogromnej satysfakcji oraz dowodem na to, że polski Internet czekał na taki serwis. Postaramy się nie zawieść nadziei i będziemy  chcieli być coraz lepsi!

 

Krzysztof Florek, portal WakacyjnyWynajem.pl

 

Powrót do listy

Kierunki

Dla ogłoszeniodawców

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowych ofertach i promocjach zapisz się do naszego newslettera.

Zapisz się Chcę zrezygnować z subskrypcji

Zareklamuj swoją nieruchomość

Jeżeli oferujesz noclegi i/lub posiadasz kwatery prywatne nad morzem lub w górach, w Polsce, Bułgarii, Hiszpanii, Chorwacji, we Włoszech lub w jakimkolwiek innym kraju, zamieść swoją ofertę wynajmu na naszym portalu.

Jesteśmy pierwszym polskim portalem promującym tanie wczasy i tanie wakacje, który postawił na jakość i przejrzystość ofert wynajmu z całego świata. Ilość zapytań i rezerwacji, które generuje WakacyjnyWynajem.pl oraz docierające do nas opinie Internautów są dla nas dowodem na to, że polski Internet czekał na taki serwis!

Roczna prezentacja oferty na naszym portalu kosztuje ZALEDWIE 109zł netto, czyli w przeliczeniu TYLKO ok. 9,00zł na miesiąc! Nie zwlekaj i spraw aby Twój apartament, willa, pokój lub dom pod wynajem na wakacje zaczął pracować dla Ciebie bardziej efektywnie niż kiedykolwiek wcześniej!

 

Reklama

<

Oferty wyróżnione

>
noclegi w Chorwacji - Dalmacja - Apartamenty Milić - apartament nr 2 + 3

Apartament w Chorwacji

Dalmacja

 • 3 pokoje (3 sypialnie)
 • max. 8 osób
 • od 443 zł za nocleg
noclegi w Chorwacji - Dalmacja - Apartament w Willi Opera

Apartament w Chorwacji

Dalmacja

 • 3 pokoje (2 sypialnie)
 • max. 5 osób
 • od 306 zł za nocleg
noclegi w Chorwacji - Dalmacja - Apartament w willi Divina

Apartament w Chorwacji

Dalmacja

 • 2 pokoje (2 sypialnie)
 • max. 6 osób
 • od 348 zł za nocleg
noclegi w Bułgarii - Wybrzeże Morza Czarnego - Apartament w kompleksie Esperanto

Apartament w Bułgarii

Wybrzeże Morza Czarnego

 • Studio
 • max. 4 osoby
 • od 86 zł za nocleg
noclegi w Czarnogórze - Czarnogórskie wybrzeże - Apartament IGALO- HERCEG NOVI

Apartament w Czarnogórze

Czarnogórskie wybrzeże

 • 5 pokoi (4 sypialnie)
 • max. 16 i więcej osób
 • od 143 zł za nocleg
noclegi we Włoszech - Toskania - "Casa Conti di Sotto"

Dom we Włoszech

Toskania

 • 6+ pokoi (7 sypialni)
 • max. 16 i więcej osób
 • od 239 zł za nocleg
noclegi we Włoszech - Toskania - Casa Laura

Apartament we Włoszech

Toskania

 • 4 pokoje (3 sypialnie)
 • max. 8 osób
 • od 190 zł za nocleg
noclegi w Czarnogórze - Czarnogórskie wybrzeże - Apartament w Domu Djenovici

Apartament w Czarnogórze

Czarnogórskie wybrzeże

 • 3 pokoje (2 sypialnie)
 • max. 6 osób
 • od 229 zł za nocleg
noclegi w Bułgarii - Wybrzeże Morza Czarnego - Apartament BLUE SUMMER

Apartament w Bułgarii

Wybrzeże Morza Czarnego

 • 2 pokoje (1 sypialnia)
 • max. 6 osób
 • od 166 zł za nocleg
noclegi w Chorwacji - Dalmacja - Apartament w Willi Mandolina

Apartament w Chorwacji

Dalmacja

 • 2 pokoje (1 sypialnia)
 • max. 4 osoby
 • od 189 zł za nocleg