Dokąd warto pojechać na narty?

Na narty najchętniej jeździmy do Austrii Spada popularność wyjazdów narciarskich w polskie góry. W tym roku taki wyjazd wybierze tylko 26 proc. Polaków. Najpopularniejszym miejscem naszych zimowych wypadów pozostaje Austria.

Jak pokazuje badanie „Polacy na stoku” przeprowadzone przez organizację płatniczą Diners Club Polacy najchętniej wybierają się na narty do Austrii. Taki wybór deklaruje prawie 39 proc. respondentów. Polskie góry preferuje prawie 26 proc. badanych, a Włochy niewiele ponad 17 proc. Kolejne kraje pod względem popularności to Słowacja, Francja i Czechy. Sympatie Polaków pozostają bez zmian, bo kolejność krajów jest taka sama jak przed rokiem. Z zagranicznych kierunków spadła nieznacznie popularność Austrii (40 proc. w 2012) i wzrosła Włoch (13 proc. w 2012).

Znacząco spadła popularność spędzania ferii w Polsce, w zeszłym roku taki wypoczynek deklarowało 32 proc. ankietowanych, teraz jest to o 6 proc. mniej. – Co roku Polacy stają przed dylematem, czy spędzić ferie w Polsce, gdzie wypoczynek może być tańszy, czy też jechać za granicę, gdzie infrastruktura jest zwykle lepsza, a stoki lepiej przygotowane. Nie bez znaczenia dla popularności zagranicznych wyjazdów, jest zwiększona aktywność linii lotniczych, które otwierają coraz więcej kierunków zimowych dedykowanych dla narciarzy – mówi Katarzyna Fatyga z Diners Club.

Gdzie jeździmy na narty oprócz polskich gór?

Wyjazdy na narty poza Polskę deklaruje ponad 74 proc. ankietowanych. W przypadku wyjazdów zagranicznych istotnym elementem wyposażenia każdego narciarza czy snowboardzisty jest ubezpieczenie. Wszystkie kraje do których wyjazdy deklarują Polscy należą do Unii Europejskiej, gdzie przysługuje nam bezpłatna pomoc lekarska. Najczęściej jest jednak ona świadczona tylko w ograniczonym zakresie. Warto pamiętać, że w wielu krajach taka opieka nie obejmuje bezpłatnej pomocy w razie wypadku na stoku. Nie możemy tez liczyć na pokrycie kosztów ewentualnej akcji ratowniczej. Dlatego najlepszym wyjściem jest zakup ubezpieczenia. Koniecznie musi ono dopuszczać uprawianie sportów zimowych, co wiąże się z dodatkową dopłatą.

Jednak także wybierając wypoczynek w kraju z ubezpieczenia nie powinniśmy rezygnować. Warto wykupić co najmniej ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków oraz odpowiedzialności cywilnej. Takie ubezpieczenie chroniące przed odpowiedzialnością w razie wypadku na pewno się przyda. Dobrym pomysłem jest także posiadanie ubezpieczenia sprzętu narciarskiego.

Wszyscy którzy wybierają się na narty samolotem na pewno docenią zalety ubezpieczeń podróżnych. Obejmuje ono m.in. koszty związane z anulowaniem, skróceniem lub opóźnieniem podróży. Ubezpieczenie zwróci także koszty wynikające z utraty, zagubienia lub opóźnienia bagażu.

Kupując ubezpieczenie należy przeczytać dokładnie umowę i ogólne warunki ubezpieczenia. Szczególną uwagę powinniśmy poświecić na wyłączenia odpowiedzialności. Różnego rodzaju ograniczenia są standardem w przypadku ubezpieczeń podróżnych. Jednym z najpopularniejszych wyłączeń jest to dotyczące chorób przewlekłych. Zwykle by zostać być chronionym w takiej sytuacji koniczna jest zapłata dodatkowej składki, która znacząco podnosi koszt ubezpieczenia.

Nie muszą wykupywać ubezpieczenia tylko osoby wyposażone automatycznie w taką samą ochronę. W takiej sytuacji są posiadacze kart Diners Club, którzy korzystają ze specjalnego ubezpieczenia kosztów leczenia za granicą obejmującego także choroby przewlekłe, amatorskie uprawianie sportu oraz akcje ratownicze, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej do kwoty 1 mln dolarów oraz kosztów obsługi prawnej do 20 tys. zł. Dodatkowo właściciele kart narciarskich Diners Club SKI TEAM oraz Diners Club PREMIUM mają jeszcze ubezpieczenie oc i nnw do kwoty 100 tys. zł oraz ubezpieczenie sprzętu na maksymalnie 2 tys. zł w kraju i na świecie.

Preferowane miejsca wyjazdu na zimowy wypoczynek:
Austria 38,64%
w polskie góry 25,76%
Włochy 17,17%
Słowacja 6,57%
Francja 4,04%
Czechy 2,53%
Inne 5,30%

Informacje o badaniu:
Badanie opinii „Polacy na soku 2013/2014" zostało przeprowadzone wśród Internautów, w wyselekcjonowanej grupie osób, które interesują się narciarstwem, snowboardem i innymi sportami zimowymi. Jest to już drugie – po ubiegłorocznym – badanie tego typu. W tym roku ankietę online wypełniło 396 Internautów.

Wyniki badania pozwalają ocenić m.in. dokąd najchętniej wybierają się Polacy na „zimowe szaleństwo”, jakie gadżety na stoku są dla nich najważniejsze oraz czym kierują się, wybierając ubezpieczenie na podróż – i czy w ogóle decydują się na wykup takiego ubezpieczenia. Badanie zostało przeprowadzone w okresie od 3. października 2013 r. do 4. listopada 2013 r., czyli w czasie, kiedy amatorzy zimowych już zaczęli sezon lub się do niego przygotowują.

Organizator badania:
Organizatorem i pomysłodawcą przeprowadzenia badania jest Diners Club Polska. Partnerzy badania: Ski Team Pro Shop, Grupa Travel, BFC, Magazyn NTN Snow & More, Austria Info i portal wakacyjnywynajem.pl

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja o Diners Club Polska
Diners Club Polska rozpoczął swoją działalność w marcu 1997 roku. Jest częścią najstarszego wydawcy kart płatniczych, jednej z największych oraz najbardziej znanych niebankowych instytucji na świecie – Diners Club International. Celem Diners Club Polska jest wydawanie kart Diners Club na terenie Polski osobom o często podróżującym, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo podróży. Z roku na rok coraz więcej osób staje się Posiadaczami karty Diners Club. Firma sukcesywnie rozszerza także ilość punktów handlowo-usługowych, które akceptują karty Diners Club w Polsce i na świecie. Więcej informacji na stronie: www.dinersclub.pl

Powrót do listy

Kierunki

Dla ogłoszeniodawców

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowych ofertach i promocjach zapisz się do naszego newslettera.

Zapisz się Chcę zrezygnować z subskrypcji

Zareklamuj swoją nieruchomość

Jeżeli oferujesz noclegi i/lub posiadasz kwatery prywatne nad morzem lub w górach, w Polsce, Bułgarii, Hiszpanii, Chorwacji, we Włoszech lub w jakimkolwiek innym kraju, zamieść swoją ofertę wynajmu na naszym portalu.

Jesteśmy pierwszym polskim portalem promującym tanie wczasy i tanie wakacje, który postawił na jakość i przejrzystość ofert wynajmu z całego świata. Ilość zapytań i rezerwacji, które generuje WakacyjnyWynajem.pl oraz docierające do nas opinie Internautów są dla nas dowodem na to, że polski Internet czekał na taki serwis!

Roczna prezentacja oferty na naszym portalu kosztuje ZALEDWIE 109zł netto, czyli w przeliczeniu TYLKO ok. 9,00zł na miesiąc! Nie zwlekaj i spraw aby Twój apartament, willa, pokój lub dom pod wynajem na wakacje zaczął pracować dla Ciebie bardziej efektywnie niż kiedykolwiek wcześniej!

 

Reklama

<

Oferty wyróżnione

>
noclegi w Bułgarii - Wybrzeże Morza Czarnego - Apartament BLUE SUMMER

Apartament w Bułgarii

Wybrzeże Morza Czarnego

 • 2 pokoje (1 sypialnia)
 • max. 6 osób
 • od 166 zł za nocleg
noclegi we Włoszech - Toskania - Casa Laura

Apartament we Włoszech

Toskania

 • 4 pokoje (3 sypialnie)
 • max. 8 osób
 • od 190 zł za nocleg
noclegi w Chorwacji - Dalmacja - Apartamenty Milić - apartament nr 2 + 3

Apartament w Chorwacji

Dalmacja

 • 3 pokoje (3 sypialnie)
 • max. 8 osób
 • od 443 zł za nocleg
noclegi we Włoszech - Toskania - "Casa Conti di Sotto"

Dom we Włoszech

Toskania

 • 6+ pokoi (7 sypialni)
 • max. 16 i więcej osób
 • od 239 zł za nocleg
noclegi w Czarnogórze - Czarnogórskie wybrzeże - Apartament IGALO- HERCEG NOVI

Apartament w Czarnogórze

Czarnogórskie wybrzeże

 • 5 pokoi (4 sypialnie)
 • max. 16 i więcej osób
 • od 143 zł za nocleg
noclegi w Chorwacji - Dalmacja - Apartament w willi Divina

Apartament w Chorwacji

Dalmacja

 • 2 pokoje (2 sypialnie)
 • max. 6 osób
 • od 348 zł za nocleg
noclegi w Bułgarii - Wybrzeże Morza Czarnego - Apartament Tropico Rawda

Apartament w Bułgarii

Wybrzeże Morza Czarnego

 • 3 pokoje (2 sypialnie)
 • max. 8 osób
 • od 104 zł za nocleg
noclegi w Chorwacji - Dalmacja - Apartament w Willi Ruzmarina

Apartament w Chorwacji

Dalmacja

 • 3 pokoje (2 sypialnie)
 • max. 6 osób
 • od 296 zł za nocleg
noclegi w Chorwacji - Dalmacja - Apartament w Willi Opera

Apartament w Chorwacji

Dalmacja

 • 3 pokoje (2 sypialnie)
 • max. 5 osób
 • od 306 zł za nocleg
noclegi w Chorwacji - Dalmacja - Apartament luxury - dwupoziomowy

Apartament w Chorwacji

Dalmacja

 • 3 pokoje (2 sypialnie)
 • max. 6 osób
 • od 470 zł za nocleg