Jak zamieścić ogłoszenie?

Zamieszczenie ogłoszenia na portalu WakacyjnyWynajem.pl jest bardzo proste. Nie jest do tego potrzebna żadna specjalistyczna wiedza z dziedziny informatyki. Stworzenie nowego ogłoszenia zajmuje nie więcej niż 45 minut i każdy, nawet początkujący użytkownik komputera, powinien sobie z tym z łatwością poradzić.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić jest zarejestrowanie się jako Właściciel nieruchomości wakacyjnej. Aby to zrobić, kliknij w link "ZAREJESTRUJ" znajdujący się na samej górze ekranu. Przy rejestracji warto od razu wypełnić wszystkie pola. Unikniesz dzięki temu potrzeby uzupełnienia danych osobowych w ostatnim kroku dodawania oferty. Po kliknięciu w przycisk „zarejestruj”, na podany przez Ciebie adres e-mail zostanie wysłany list z linkiem aktywacyjnym. Aby aktywować swoje konto, kliknij w ten link, lub skopiuj go i wklej w pasek adresu przeglądarki internetowej. Twoje konto zostanie aktywowane, a Ty będziesz się mógł zalogować, poprzez podanie wybranego loginu i hasła w polu logowania w prawym górnym rogu portalu.

Po zalogowaniu kliknij w link „Dodaj ofertę” (drugi od góry link po prawej stronie na niebieskim polu). W tym miejscu rozpoczyna się właściwe dodawanie oferty:

KROK 1 – Miejsce

Tutaj określasz miejsce, w którym położona jest Twoja nieruchomość oraz podajesz jej adres. Adres nie będzie wyświetlany w szczegółach Twojej oferty. Tutaj również powinieneś podać informacje o tym jak dotrzeć do Twojej nieruchomości. Informacje w rodzaju: „Osoby, które przyjeżdżają pociągiem mogą wziąć taksówkę z dworca. Kurs nie powinien kosztować więcej niż 25zł.” albo „Podróżujący własnym samochodem powinni postarać się wjechać do miasta od strony zachodniej. Dom położony jest w pobliżu znanego kompleksu Tęcza, na który należy się kierować.” są wbrew pozorom bardzo cenne dla odwiedzających Twoją nieruchomość turystów.

Po wypełnieniu danych w kroku 1 możesz wcisnąć przycisk „Kontynuuj”. Dane zostaną wtedy zapisane a Ty przejdziesz do kroku 2. Jeżeli wciśniesz przycisk „Zapisz”, dane zostaną zapisane a Ty przejdziesz do ekranu Zarządzania ofertami, skąd również będziesz mógł kontynuować tworzenie oferty.

KROK 2 – Nieruchomość

Tutaj musisz jak najlepiej opisać swoją wakacyjną nieruchomość. Pierwsze pole to nazwa nieruchomości. Nazwy w rodzaju „Apartament - Kołobrzeg” nie są specjalnie zachęcające. Warto wysilić się nieco i nadać swojej nieruchomości jej własną, indywidualną nazwę.

Pole „Krótki Opis” jest niezwykle ważne. To właśnie ten opis pojawi się przy Twojej nieruchomości w wynikach wyszukiwania. Dobierz te kilka lub kilkanaście słów bardzo ostrożnie, tak aby jak najbardziej zachęcały do obejrzenia Twojej oferty.

W polu „Opis” możesz się nieco bardziej wykazać. Tutaj powinieneś w sposób ogólny opisać swoją nieruchomość. Postaraj się skupić na jej mocnych stronach. Pamiętaj jednak, że informacje, które tutaj wpiszesz muszą być jasne i prawdziwe. Długość tego opisu jest nieograniczona, proponujemy jednak, żeby nie przesadzać. 2-3 akapity powinny w zupełności wystarczyć aby w zachęcający sposób opisać Twój dom/apartament/willę.

Upewnij się, że zaznaczyłeś wszystkie odpowiednie pola wyboru. Dzięki temu Twoja nieruchomość będzie widoczna w zawężonych wynikach wyszukiwania (np. gdy ktoś będzie chciał wyszukać tylko nieruchomości, w których jest żelazko, a Ty zaznaczyłeś, że u Ciebie można je znaleźć, wtedy Twoja nieruchomość pojawi się wynikach wyszukiwania). Jeżeli chciałbyś dodać coś na temat urządzeń zewnętrznych lub wewnętrznych, skorzystaj z odpowiednich pól do wpisania dodatkowych informacji.

Pole „Warunki wynajmu” również jest bardzo ważne. Warto podać tutaj informacje dotyczące zadatku rezerwacyjnego, terminu wpłaty całej kwoty, godzin zameldowania i wymeldowania, itp.

W polu „Dodatkowe możliwości wynajmu” możesz opisać np. warunki wynajmu w okresie świątecznym, czy na Sylwestra albo inne nietypowe możliwości jak organizacja wesela, wieczoru panieńskiego itp.

Pole „Księga gości” służy do wpisania wrażeń Twoich dotychczasowych gości. Jeżeli ktoś po pobycie w Twojej nieruchomości wysłał Ci maila lub zadzwonił do Ciebie chwaląc Twoją nieruchomość i czas w niej spędzony, wykorzystaj to. Umieść tutaj treść tych wypowiedzi używając znaku cudzysłowu oraz podając przynajmniej imię osoby, która wyraziła daną opinię. Przykładowy wpis w tym polu powinien wyglądać następująco:

„Domek jest wspaniały, widoki przepiękne. Spędziliśmy tutaj wspaniałe wakacje. Basen jest boski!”
A. Kowalska z rodziną

Możesz również pomyśleć o założeniu prawdziwej „Księgi gości” w Twojej nieruchomości. Musiałaby ona leżeć w widocznym miejscu, a na okładce powinien znaleźć się napis proszący o dodanie przed wyjazdem wpisu z komentarzem na temat pobytu.

KROK 3 – Nieruchomość – Mapa

Tutaj zaznaczasz swoją nieruchomość na mapie. Zrób to tak precyzyjnie jak to tylko możliwe. Dzięki temu Twoi goście będą mogli łatwiej do niej trafić. W tym celu powiększaj mapę klikając na znaczek „+” tak długo, aż widoczne staną się nazwy poszczególnych ulic.

KROK 4 – Okolica

Tutaj powinieneś pokrótce opisać region, w którym znajduje się Twoja nieruchomość oraz okoliczne atrakcje. Zastanów się nad grupą docelową, którą chcesz zachęcić do wypoczynku w Twojej nieruchomości. Jeżeli są to rodziny z dziećmi, to właśnie pod ich kątem powinieneś napisać powyższe opisy, zwracając szczególną uwagę na atrakcje, które dla tej grupy turystów są szczególnie ważne (miasteczko wodne, możliwość wykupienia lekcji jazdy konnej, itp.).

KROK 5 – Cennik

W tym kroku definiujesz cennik wynajmu Twojej nieruchomości. Pierwsza kolumna to „Nazwa okresu”. Proponujemy trzymać się tutaj standardowych określeń takich jak „wysoki sezon”, „niski sezon”, „średni sezon”.

W kroku tym masz również możliwość stworzenia oferty last i first minute. Szczegóły dotyczące tworzenia takich ofert znajdziesz w artykule Oferty last i first minute – maksymalizuj zyski. Znajdziesz go w dziale Rady dla właścicieli.

W polu „Dodatkowe informacje dotyczące płatności” opisz akceptowane formy płatności, oferty specjalne, promocje, itp.

KROK 6 – Zdjęcia

Do każdej oferty możesz przypisać aż 12 zdjęć. Zdjęcie, które zaznaczysz jako domyślne, będzie pokazywało się przy Twoim ogłoszeniu w wynikach wyszukiwania. Pierwsze 4 zdjęcia na tym ekranie będą widoczne w szczegółach Twojej oferty bez potrzeby wchodzenia do galerii. Można więc śmiało powiedzieć, że to właśnie te zdjęcia powinny pokazywać najmocniejsze strony Twojej nieruchomości. Możesz dowolnie zmieniać kolejność zdjęć. W tym celu kliknij lewym przyciskiem myszy na zdjęcie i trzymając wciśnięty przycisk myszy przesuń zdjęcie na wybraną pozycję.

Jeżeli nie posiadasz, aż 12 zdjęć swojej nieruchomości, które chciałbyś pokazywać, proponujemy umieszczenie tutaj zdjęć miejscowości i okolicy, w której Twoja nieruchomość jest położona. Zdjęcia pięknych widoków zawsze są zachęcające!

KROK 7 – Kalendarz dostępności

Kalendarz dostępności to niezwykle praktyczne narzędzie, które powoduje, że nie otrzymujesz zapytań o okresy, które są zarezerwowane. Radzimy aktualizować ten kalendarz zawsze gdy dostępność Twojej nieruchomości ulegnie zmianie.

W celu zaznaczenia okresu jako dostępny, zarezerwowany lub niewiadomy:

1. Kliknij na datę początkową.
2. Kliknij na datę końcową.
3. Kliknij na odpowiedni przycisk definiujący.

Po wypełnieniu Kroku 7 kliknij w przycisk „Kontynuuj” lub „Zapisz”.

KROK 8 - Płatność

W tym kroku tworzysz zamówienie wybierając rodzaj prezentacji dla swojej oferty. Po wybraniu interesujących Cię opcji kilknij na przycisk "Kontynuuj". Zostanie wyświetlona strona z podsumowaniem Twojego zamówienia oraz ostateczną ceną brutto do zapłaty. Jeżeli wszystko się zgadza, kliknij na przycik "Kup". Na podany podczas rejestracji adres e-mail otrzymasz maila z potwierdzeniem zamówienia oraz wszelkimi danymi do dokonania płatności. Po wpłynięciu pieniędzy na nasze konto Twoje ogłoszenie zostanie sprawdzone przez administratora pod kątem zgodności z regulaminem i naszymi kryteriami jakościowymi dotyczącymi opisów, ilości zdjęć, itp. Jeżeli wszystko będzie w porządku, Twoja oferta zostanie aktywowana i pojawi się w wynikach wyszukiwania w ciągu 24 godzin od momentu otrzymania przez nas wpłaty. Jeżeli natomiast administrator będzie miał do Twojego ogłoszenia jakieś zastrzeżenia, skontaktujemy się z Tobą również w ciągu 24 godzin z prośbą o ewentualne uzupełnienia lub modyfikacje.

Oferty Wyróżnione i Polecane

Prezentacja w polu ofert wyróżnionych jest prezentacją płatną. Aby Twoje ogłoszenie było promowane w tym polu, kliknij w link „płatności” w dziale „Zarządzanie ofertami”. Tam będziesz mógł zapoznać się z cenami tego typu prezentacji i wykupić opcję oferty wyróżnionej  na wybrany okres czasu.

Umieszczenie oferty w polu „Oferty Polecane” na stronie głównej jest najbardziej prestiżową formą prezentacji. Jest to prezentacja płatna i tylko oferty zaakceptowane przez administratora mogą pojawić się w tym polu. Jeżeli jesteś zainteresowany prezentacją swojej oferty w polu „Ofert Polecanych”, wejdź do działu „Zarządzanie ofertami” i przy odpowiedniej ofercie, po prawej stronie w opcjach prezentacji kliknij w link „Jestem zainteresowany”. Administrator skontaktuje się z Tobą w ciągu 24 godzin.

Kierunki

Dla ogłoszeniodawców

Jeżeli masz pytania dotyczące portalu lub potrzebujesz pomocy przy zamieszczeniu swojej oferty, skontaktuj się z nami.

Pracujemy od poniedziałku do piątku od 9:00 do 17:00.

Tel.: +48 (71) 725 87 19
Tel. kom.: +48 697 822 561

Formularz kontaktowy

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowych ofertach i promocjach zapisz się do naszego newslettera.

Zapisz się Chcę zrezygnować z subskrypcji

Zareklamuj swoją nieruchomość

Jeżeli oferujesz noclegi i/lub posiadasz kwatery prywatne nad morzem lub w górach, w Polsce, Bułgarii, Hiszpanii, Chorwacji, we Włoszech lub w jakimkolwiek innym kraju, zamieść swoją ofertę wynajmu na naszym portalu.

Jesteśmy pierwszym polskim portalem promującym tanie wczasy i tanie wakacje, który postawił na jakość i przejrzystość ofert wynajmu z całego świata. Ilość zapytań i rezerwacji, które generuje WakacyjnyWynajem.pl oraz docierające do nas opinie Internautów są dla nas dowodem na to, że polski Internet czekał na taki serwis!

Roczna prezentacja oferty na naszym portalu kosztuje ZALEDWIE 109zł netto, czyli w przeliczeniu TYLKO ok. 9,00zł na miesiąc! Nie zwlekaj i spraw aby Twój apartament, willa, pokój lub dom pod wynajem na wakacje zaczął pracować dla Ciebie bardziej efektywnie niż kiedykolwiek wcześniej!

 

Reklama

<

Oferty wyróżnione

>
noclegi w Chorwacji - Dalmacja - Apartament w willi Divina

Apartament w Chorwacji

Dalmacja

 • 2 pokoje (2 sypialnie)
 • max. 6 osób
 • od 348 zł za nocleg
noclegi w Chorwacji - Dalmacja - Apartament w Willi Ruzmarina

Apartament w Chorwacji

Dalmacja

 • 3 pokoje (2 sypialnie)
 • max. 6 osób
 • od 296 zł za nocleg
noclegi w Bułgarii - Wybrzeże Morza Czarnego - Apartament Tropico Rawda

Apartament w Bułgarii

Wybrzeże Morza Czarnego

 • 3 pokoje (2 sypialnie)
 • max. 8 osób
 • od 104 zł za nocleg
noclegi w Bułgarii - Wybrzeże Morza Czarnego - Apartament BLUE SUMMER

Apartament w Bułgarii

Wybrzeże Morza Czarnego

 • 2 pokoje (1 sypialnia)
 • max. 6 osób
 • od 166 zł za nocleg
noclegi w Czarnogórze - Czarnogórskie wybrzeże - Apartament IGALO- HERCEG NOVI

Apartament w Czarnogórze

Czarnogórskie wybrzeże

 • 5 pokoi (4 sypialnie)
 • max. 16 i więcej osób
 • od 143 zł za nocleg
noclegi we Włoszech - Toskania - "Casa Conti di Sotto"

Dom we Włoszech

Toskania

 • 6+ pokoi (7 sypialni)
 • max. 16 i więcej osób
 • od 239 zł za nocleg
noclegi we Włoszech - Toskania - Casa Laura

Apartament we Włoszech

Toskania

 • 4 pokoje (3 sypialnie)
 • max. 8 osób
 • od 190 zł za nocleg
noclegi w Chorwacji - Dalmacja - Apartament w Willi Opera

Apartament w Chorwacji

Dalmacja

 • 3 pokoje (2 sypialnie)
 • max. 5 osób
 • od 306 zł za nocleg
noclegi w Czarnogórze - Czarnogórskie wybrzeże - Apartament w Domu Djenovici

Apartament w Czarnogórze

Czarnogórskie wybrzeże

 • 3 pokoje (2 sypialnie)
 • max. 6 osób
 • od 229 zł za nocleg
noclegi w Chorwacji - Dalmacja - Apartament w Willi Mandolina

Apartament w Chorwacji

Dalmacja

 • 2 pokoje (1 sypialnia)
 • max. 4 osoby
 • od 189 zł za nocleg