Pytania i odpowiedzi

KORZYSTANIE Z PORTALUP: Czym jest WakacyjnyWynajem.pl?
WakacyjnyWynajem.pl to portal internetowy reklamujący nieruchomości wakacyjne na całym świecie pod krótkoterminowy wynajem. Ogłoszenia publikowane na naszej stronie są tworzone i zarządzane przez ogłoszeniodawców. Nasi ogłoszeniodawcy to prywatni właściciele nieruchomości wakacyjnych, zarządcy nieruchomości lub agenci zarządzający wynajmem. Dzięki temu dajemy naszym użytkownikom możliwość skontaktowania się bezpośrednio z osobą odpowiedzialną za wynajem danej nieruchomości, która najlepiej odpowie na wszelkie pytania dotyczące wakacji w konkretnej kwaterze.

P: W jaki sposób używać strony WakacyjnyWynajem.pl?
Nasi użytkownicy mogą szukać nieruchomości pod wynajem na wakacje poprzez podstrony związane z wyszukiwaniem, na których można zaznaczyć swoje kryteria i oczekiwania:

 • Szukaj po kierunkach. Jeśli nie masz sprecyzowanego typu nieruchomości, której poszukujesz, a wiesz dokładnie tylko gdzie chciałbyś pojechać, kliknij na przycisk Kierunki w górnym menu i zapoznaj się ze wszystkimi ofertami z danego regionu / kraju. W ten sam sposób możesz szukać używając prostej wyszukiwarki dostępnej na stronie głównej w pomarańczowym polu w prawym górnym rogu. Tam możesz dodatkowo określić datę przyjazdu i wyjazdu, a nasz system odnajdzie dla Ciebie nieruchomości, które w kalendarzu dostępności mają wybrany przez ciebie termin oznaczony jako dostępny.
 • Szukaj według budżetu. Jeżeli masz sprecyzowany budżet, który chcesz przeznaczyć na wynajem nieruchomości na wakacje, najpierw wybierz kierunek podróży. Po wyświetleniu się ofert, zjedź na dół strony i określ termin, a następnie przedział cenowy podając cenę za tydzień wynajmu w PLN.
 • Szukaj według ilości osób. Po wybraniu interesującego Cię kierunku, masz możliwość zawężenia wyników wyszukiwania do ofert, które są w stanie zakwaterować konkretną liczbę osób. Jest to przydatna opcja zwłaszcza dla wyszukiwania nieruchomości mogących zakwaterować duże grupy. Mniej przydatna dla osób, które szukają małych nieruchomości, ponieważ jeśli w tym polu wybierzesz wyszukiwanie ofert dla 2 osób, system pokaże nieruchomości które mogą zakwaterować 2 osoby I WIĘCEJ.
 • Zawężanie wyników. Nasz portal oferuje bardzo mocny silnik zawężania wyników wyszukiwania. Wystarczy, że wybierzesz kierunek swojej podróży, a następnie zejdziesz na dół. Pod polem ofert wyróżnionych znajdziesz szereg kryteriów względem których możesz zawęzić wyniki. W ten sposób bardzo łatwo znajdziesz nieruchomości wyposażone w pralkę, kuchenkę, klimatyzację albo nieruchomości z basenem czy przystosowane dla osób poruszających się na wózkach.
 • Szukanie poprzez Pomysły na Wakacje. Dla naszych użytkowników opracowaliśmy specjalną sekcję z tzw. „pomysłami na wakacje”. Możesz się do niej dostać poprzez górne menu. Znajdziesz w niej nieruchomości pogrupowane według ogólnie określonych pomysłów, takich jak np. wczasy w górach, wakacje w mieście czy wille z basenem. Właściciele sami przypisują swoje nieruchomości do pomysłów na wakacje podczas tworzenia ogłoszeń.
 • Szukanie ofert Last i First minute. Jeśli jesteś łowcą okazji ciekawe oferty z różnych krajów możesz znaleźć w sekcjach Last i First minute. Zajrzyj do nich, a może uda Ci się znaleźć wymarzoną ofertę dużo taniej.
Kiedy już znajdziesz interesującą Cię ofertę skorzystaj z formularza kontaktowego na samym dole ogłoszenia aby skontaktować się z właścicielem.


P: W jaki sposób mogę zapisać oferty, które mnie zainteresowały?
Kiedy znalazłeś interesującą ofertę lub kilka, możesz stworzyć z nich swoją własną listę korzystając z opcji Moja Lista. Dzięki tej opcji będziesz mógł stworzyć swoją własną listę interesujących nieruchomości, które będą zapisane pod oddzielnym adresem przypisanym do Twojego konta. Listę tę będziesz mógł oglądać na dowolnym komputerze po zalogowaniu do swojego konta.

Aby stworzyć Moją Listę należy zarejestrować się jako szukający. W każdej ofercie którą oglądasz, na górze w prawym rogu (na pomarańczowym polu) znajduje się link „Dodaj do mojej listy”. Po kliknięciu w ten link dana oferta zostaje dodana do Twojej listy.

Opcja Moja Lista daje Ci także możliwość dzielenia się Twoją listą ciekawych nieruchomości ze znajomymi, którzy również mają założone konto na naszym portalu. W tym celu po prostu skopiuj link do swojej listy, który widzisz na pasku adresu przeglądarki internetowej i prześlij go znajomemu. Pamiętaj, że Twój znajomy będzie mógł obejrzeć Twoją listę tylko wtedy gdy będzie zalogowany.

P: Czy jest jakiś szybki sposób na pokazanie komuś oferty, która wydała mi się interesująca?
Tak, jeśli w szybki i prosty sposób chcesz pokazać komuś ofertę, na którą właśnie patrzysz, kliknij w ikonkę koperty na górze ogłoszenia, ponad nazwą nieruchomości. Ikonka ta jest widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników. Po jej kliknięciu otworzy się strona, na której musisz podać adres e-mail osoby, którą chcesz powiadomić o ofercie oraz swój komentarz do oferty. Wiadomość przesłana przez Ciebie będzie zawierała link do oferty, która Cię zainteresowała oraz treść Twojego komentarza.

P: Skąd mogę wiedzieć czy nieruchomość jest dostępna w interesującym mnie terminie?
W większości ogłoszeń znajduje się Kalendarz Dostępności pokazujący kiedy dana nieruchomość jest dostępna, a kiedy jest zarezerwowana. Wszystkie daty zaznaczone na zielono są wolne, zaznaczone na czerwono są zajęte, a zaznaczone na szaro są niewiadome. Dobrze jest sprawdzić kalendarz przed kontaktem z ogłoszeniodawcą, zwłaszcza jeśli termin Twoich wakacji nie jest elastyczny. Nie wszyscy ogłoszeniodawcy regularnie aktualizują kalendarz dostępności w sowich ogłoszeniach, dlatego ostatecznym potwierdzeniem dostępności powinien być zawsze kontakt z właścicielem.

P: Mam pytania odnośnie konkretnej nieruchomości – do kogo się zwrócić?

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat jakiejś nieruchomości, wypełnij formularz kontaktowy na dole ogłoszenia i poproś ogłoszeniodawcę bezpośrednio o udzielenie odpowiedzi. Podaj swój adres e-mail oraz telefon kontaktowy, co pomoże ogłoszeniodawcy skontaktować się z tobą tak szybko jak to możliwe. Większość ogłoszeniodawców podaje w ogłoszeniach swój numer telefonu. Jest on widoczny w prawym górnym rogu na pomarańczowym tle oraz na dole, przy formularzu kontaktowym. Jeśli więc wolisz porozmawiać zamiast wysyłać maile, po prostu skontaktuj się z ogłoszeniodawcą telefonicznie.

P: Jak dostać się na miejsce gdzie znajduje się dana nieruchomość?
Wszystkie oferty publikowane na naszym portalu zakładają tzw. „dojazd własny”. Porozmawiaj z ogłoszeniodawcą. Zazwyczaj będzie on w stanie udzielić cennych rad odnośnie podróży- od tanich linii lotniczych po wskazówki pomocne przy dojeździe samochodem. Nikt nie da Ci lepszych informacji niż ktoś kto zna okolicę. Ogłoszeniodawcy mają też często mniej lub bardziej formalne umowy z taksówkarzami lub prywatnymi osobami na miejscu i dzięki temu są w stanie taniej zorganizować transfery z lotniska itp.

P: Jak wyglądają kwestie związane z bezpieczeństwem mojego wyjazdu?
Nasi użytkownicy powinni zdawać sobie sprawę, że korzystając z naszego portalu i wynajmując nieruchomość wakacyjną samodzielnie, nie są automatycznie ubezpieczeni na wypadek zmian w rozkładzie lotów / anulacji lotów / bankructwa linii lotniczych. Nie są również ubezpieczeni od sytuacji gdy kwatera, którą wynajęli nie spełni ich oczekiwań.

WakacyjnyWynajem.pl to portal ogłoszeniowy, który nie jest zaangażowany i nie pośredniczy w procesie wynajmu. Nie jesteśmy członkiem żadnej organizacji turystycznej i dlatego nasi użytkownicy nie uzyskują żadnego zabezpieczenia z tytułu wynajmu nieruchomości wakacyjnej, której ofertę znaleźli na naszej stronie.

Z tego powodu gorąco doradzamy wszystkim naszym użytkownikom wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego, wcześniej sprawdzając czy działa ono w wymienionych powyżej sytuacjach. Dodatkowo rekomendujemy każdorazowo dokonując wynajmu nieruchomości wakacyjnej podpisać umowę z wynajmującym, tak aby obie strony miały jasność odnośnie swoich praw.

 

 
REZERWACJE I PŁATNOŚCI


P: W jaki sposób dokonuję rezerwacji?
Tym co jest najlepsze przy korzystaniu z naszego portalu jest możliwość BEZPOŚREDNIEJ rezerwacji u ogłoszeniodawcy. Gdy zobaczysz ofertę, która Cię zainteresowała i chciałbyś ją zarezerwować aby spędzić w niej wakacje, po prostu wyślij e-mail bezpośrednio do ogłoszeniodawcy korzystając z formularza kontaktowego na dole ogłoszenia. Wysyłając formularz kontaktowy wypełnij, o ile to możliwe, wszystkie pola łącznie z wielkością grupy i preferowanym terminem pobytu. W treści zapytania możesz podać specjalne wymagania, alternatywny numer telefonu lub e-mail. Odpowiedź od ogłoszeniodawcy przyjdzie bezpośrednio na Twój adres e-mail, który podałeś w formularzu kontaktowym. Upewnij się dwa razy, że nie zrobiłeś błędu w adresie e-mail, ponieważ w takim przypadku odpowiedź na pewno do Ciebie nie dotrze. Gdy otrzymasz odpowiedź będziesz mógł dalej korespondować z ogłoszeniodawcą już bez potrzeby używania formularza kontaktowego.

Nie bierzemy udziału w procesie rezerwacji, który jest w pełni indywidualny i często bardzo elastyczny. Jest to wspaniała metoda na poszukiwanie idealnej nieruchomości na Twoje wymarzone wakacje!

P: Komu płacę?

 

Ogłoszeniodawca skontaktuje się z Tobą mailowo lub telefonicznie i potwierdzi, czy wybrany przez Ciebie termin jest wolny. Powinien też odpowiedzieć na wszelkie zadane przez Ciebie pytania dotyczące nieruchomości. Wtedy możesz potwierdzić swoją chęć rezerwacji bezpośrednio u ogłoszeniodawcy. Standardową procedurą jest wtedy wysłanie przez ogłoszeniodawcę umowy o wynajem do podpisu. W umowie powinna być ujęta cena wynajmu i uzgodniony termin. Po podpisaniu umowy należy odesłać ją do ogłoszeniodawcy oraz wpłacić zadatek rezerwacyjny. Szczegóły dotyczące rezerwacji różnią się i zależą tylko od samego ogłoszeniodawcy, jednak większość z nich pobiera zadatek rezerwacyjny i wymaga wpłaty pozostałej części ceny za wynajem przed rozpoczęciem pobytu.

WakacyjnyWynajem.pl nie bierze udziału w procesie wynajmu i nie pośredniczy przy jakichkolwiek płatnościach. Kiedy już nawiążesz kontakt z ogłoszeniodawcą, wszystko powinieneś ustalać bezpośrednio z nim.

P: Nie dostałem odpowiedzi od ogłoszeniodawcy – co mam robić?
Jeżeli ogłoszeniodawca nie odpowiedział na Twoje zapytanie w ciągu 3-5 dni, poszukaj jego numeru telefonu, który zazwyczaj jest widoczny w ogłoszeniu (w prawym górnym rogu, na pomarańczowym tle oraz na dole przy formularzu kontaktowym). Warto również sprawdzić czy podałeś prawidłowy adres e-mail oraz wysłać kolejne zapytanie jeśli okaże się, że adres e-mail, który podałeś zawierał jakiś błąd. Jeśli to nie pomoże proponujemy poszukać innej, podobnej nieruchomości na naszym portalu.

P: Skąd mogę mieć pewność, że ogłoszeniodawca jest uczciwy, a opis nieruchomości prawdziwy?

 • Sprawdź jak długo ogłoszenie widnieje na naszym portalu (data zamieszczenia ogłoszenia jest widoczna w jego dolnej części przy formularzu kontaktowym). Im dłużej ogłoszenie znajduje się na naszym portalu tym więcej osób prawdopodobnie rezerwowało daną nieruchomość bez zgłaszania jakichkolwiek problemów.

 • Porozmawiaj z ogłoszeniodawcą telefonicznie. Taka rozmowa może dużo lepiej upewnić Cię o uczciwości ogłoszeniodawcy niż zwykła wymiana maili, a większość naszych ogłoszeniodawców podaje w ogłoszeniach swój numer kontaktowy. Jeżeli numer taki nie jest podany, zawsze możesz o niego poprosić mailowo.

 • Poproś o referencje i opinie poprzednich gości najlepiej z ich adresami e-mail, tak abyś mógł je potwierdzić. Upewnij się, że posiadasz pełne dane kontaktowe ogłoszeniodawcy.

 • Przeprowadź małe poszukiwania online. Jeżeli masz wątpliwości, sprawdź w internecie czy są jakieś opinie na temat danego ogłoszeniodawcy.

 • Poproś ogłoszeniodawcę podczas rozmowy o dodatkowe informacje. Mogą to być pytania o polecenie restauracji, okoliczne atrakcje, najlepsze miejsce do parkowania samochodu i aktywnego wypoczynku lub nawet prośba o wysłanie dodatkowych zdjęć nieruchomości. Uczciwy właściciel powinien dysponować wszystkimi tymi informacjami i z chęcią się z Tobą nimi podzielić.

 • Wybierz bezpieczną metodę płatności, która pozostawia po sobie ślad. Rekomendujemy dokonywania płatności przelewem bankowym, przy użyciu systemu PayPal lub podobnego. Nigdy nie płać za pomocą metod, które później są nie do wykrycia jak np. wysyłanie pieniędzy poprzez Western Union i podobne firmy. Jeżeli ogłoszeniodawca prosi aby płatność została przekazana osobie trzeciej lub na konto w jakimś egzotycznym kraju, wtedy musisz być ostrożny.

 • Dokładnie sprawdzamy każdą skargę wniesioną przez turystów, którzy wynajęli nieruchomość korzystając z naszego portalu. Dzięki temu upewniamy się, że ogłoszeniodawcy opisują swoje nieruchomości zgodnie z prawdą oraz zachowują się profesjonalnie i grzecznie w stosunku do najemców. Jeżeli kiedykolwiek mamy uzasadnione wątpliwości co do profesjonalizmu ogłoszeniodawcy lub prawdziwości ogłoszenia, zgodnie z naszym regulaminem mamy prawo w trybie natychmiastowym zawiesić jego wyświetlanie.

P: Dlaczego ogłoszeniodawca wymaga ode mnie wpłacenia kaucji?
Zachęcamy naszych ogłoszeniodawców do pobierania kaucji przy każdej rezerwacji ponieważ jest to najprostsza metoda zabezpieczenia się przed nieoczekiwanymi kosztami, które mogą się pojawić w trakcie Twojego pobytu. Jeśli zgubisz klucz lub przypadkowo stłuczesz lampę albo złamiesz krzesło ogrodowe, najłatwiej dla właściciela jest odliczyć ten wydatek z kaucji i zwrócić jej pozostałą część. Szczegóły dotyczące kaucji (zapłata, warunki, zwrot) powinny znaleźć się w umowie o wynajem.

P: Czy mogę zrezygnować z mojej rezerwacji za waszym pośrednictwem?
Jeżeli z jakiegoś powodu musisz zrezygnować ze swoich wakacji, skontaktuj się bezpośrednio z ogłoszeniodawcą. WakacyjnyWynajem.pl nie uczestniczy ani nie pośredniczy w żaden sposób w procesie wynajmu, dlatego anulacje muszą być negocjowane pomiędzy najemcą, a ogłoszeniodawcą. Podczas wykonywania rezerwacji powinieneś nalegać aby w umowie o wynajem znalazły się zapisy wyjaśniające co stanie się w przypadku rezygnacji z wynajmu.

 

 
PYTANIA ODNOŚNIE WAKACJI ORAZ SKARGI


P: Niedługo wyjeżdżam na wakacje, czy klucze i wskazówki odnośnie dojazdu otrzymam od was?
Ponieważ rezerwacje są wykonywane bezpośrednio u właściciela, wszelkie ustalenia odnośnie wskazówek na temat dojazdu i przekazania klucza następują bezpośrednio pomiędzy najemcą a właścicielem danej nieruchomości. Skontaktuj się z ogłoszeniodawcą telefonicznie lub mailowo jeśli kwestie wskazówek odnośnie dojazdu oraz przekazania kluczy są dla Ciebie nadal niejasne.

P: Zarezerwowałem nieruchomość wakacyjną, ale teraz nie widzę jej na waszej stronie. Dlaczego?
Jako serwis ogłoszeniowy usuwamy ogłoszenia z naszej strony z kilku powodów. Czasem dzieje się tak na prośbę ogłoszeniodawcy, gdyż nieruchomość jest już całkowicie zarezerwowana i nie ma wolnych terminów albo ogłoszeniodawca zdecydował nie wynajmować jej na przyszły sezon. Zdarza się także, że ogłoszenie przestaje być wyświetlane na naszej stronie ponieważ minął termin wykupionej prezentacji i czekamy na opłacenie ogłoszenia na następny rok. Jeśli ogłoszenie, z którego skorzystałeś przestało być widoczne na naszej stronie i chcesz się dowiedzieć dokładnie dlaczego tak się stało, skontaktuj się z nami, a my odpowiemy jaki był powód.

P: Mamy problem z naszą kwaterą – z kim powinniśmy się skontaktować?
Jeżeli przyjedziesz na miejsce i masz problem z kwaterą, którą wynająłeś, skontaktuj się bezpośrednio z właścicielem. Niektórzy właściciele podają dane kontaktowe do lokalnych agentów, którzy opiekują się ich nieruchomością i pomagają gościom w przypadku jakichkolwiek problemów. Daj znać właścicielowi o wszystkich problemach z jakimi się spotykasz w jego nieruchomości tak szybko jak to możliwe, aby miał on szanse na rozwiązanie ich.

P: W jaki sposób mogę wyrazić swoją opinię na temat nieruchomości?
Jeżeli chciałbyś przedstawić pozytywną opinię na temat swojego pobytu w nieruchomości, którą znalazłeś na naszym portalu, skontaktuj się z właścicielem i jemu opisz swoje wrażenia. W każdym ogłoszeniu jest miejsce na tzw. „Księgę gości”, w której ogłoszeniodawca może zamieścić pozytywne opinie od swoich poprzednich gości.

Jeżeli doświadczyłeś problemów z nieruchomością podczas swoich wakacji i nie spełniła ona Twoich oczekiwań, doradzamy turystom aby jak najszybciej kontaktować się z właścicielem. Tam gdzie nie jest to możliwe natychmiast, należy kontaktować się z właścicielem zaraz po powrocie do domu. Proponujemy odwołać się do umowy o wynajem, która powinna zawierać wszelkie warunki związane z wynajmem danej nieruchomości.

Jako portal ogłoszeniowy, który nie uczestniczy w procesie wynajmu WakacyjnyWynajem.pl nie może angażować się w sytuacje, które miały miejsce podczas Twojego pobytu w danej nieruchomości. Prosimy ogłoszeniodawców i najemców aby korespondowali ze sobą bezpośrednio w celu znalezienia rozwiązania konfliktowej sytuacji.

 

Kierunki

Dla ogłoszeniodawców

Jeżeli masz pytania dotyczące portalu lub potrzebujesz pomocy przy zamieszczeniu swojej oferty, skontaktuj się z nami.

Pracujemy od poniedziałku do piątku od 9:00 do 17:00.

Tel.: +48 (71) 725 87 19
Tel. kom.: +48 697 822 561

Formularz kontaktowy

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowych ofertach i promocjach zapisz się do naszego newslettera.

Zapisz się Chcę zrezygnować z subskrypcji

Zareklamuj swoją nieruchomość

Jeżeli oferujesz noclegi i/lub posiadasz kwatery prywatne nad morzem lub w górach, w Polsce, Bułgarii, Hiszpanii, Chorwacji, we Włoszech lub w jakimkolwiek innym kraju, zamieść swoją ofertę wynajmu na naszym portalu.

Jesteśmy pierwszym polskim portalem promującym tanie wczasy i tanie wakacje, który postawił na jakość i przejrzystość ofert wynajmu z całego świata. Ilość zapytań i rezerwacji, które generuje WakacyjnyWynajem.pl oraz docierające do nas opinie Internautów są dla nas dowodem na to, że polski Internet czekał na taki serwis!

Roczna prezentacja oferty na naszym portalu kosztuje ZALEDWIE 109zł netto, czyli w przeliczeniu TYLKO ok. 9,00zł na miesiąc! Nie zwlekaj i spraw aby Twój apartament, willa, pokój lub dom pod wynajem na wakacje zaczął pracować dla Ciebie bardziej efektywnie niż kiedykolwiek wcześniej!

 

Reklama

<

Oferty wyróżnione

>
noclegi w Bułgarii - Wybrzeże Morza Czarnego - Apartament BLUE SUMMER

Apartament w Bułgarii

Wybrzeże Morza Czarnego

 • 2 pokoje (1 sypialnia)
 • max. 6 osób
 • od 166 zł za nocleg
noclegi w Chorwacji - Dalmacja - Apartament w willi Divina

Apartament w Chorwacji

Dalmacja

 • 2 pokoje (2 sypialnie)
 • max. 6 osób
 • od 348 zł za nocleg
noclegi w Czarnogórze - Czarnogórskie wybrzeże - Apartament w Domu Djenovici

Apartament w Czarnogórze

Czarnogórskie wybrzeże

 • 3 pokoje (2 sypialnie)
 • max. 6 osób
 • od 229 zł za nocleg
noclegi w Chorwacji - Dalmacja - Apartament luxury - dwupoziomowy

Apartament w Chorwacji

Dalmacja

 • 3 pokoje (2 sypialnie)
 • max. 6 osób
 • od 470 zł za nocleg
noclegi w Czarnogórze - Czarnogórskie wybrzeże - Apartament IGALO- HERCEG NOVI

Apartament w Czarnogórze

Czarnogórskie wybrzeże

 • 5 pokoi (4 sypialnie)
 • max. 16 i więcej osób
 • od 143 zł za nocleg
noclegi w Chorwacji - Dalmacja - Apartament w Willi Ruzmarina

Apartament w Chorwacji

Dalmacja

 • 3 pokoje (2 sypialnie)
 • max. 6 osób
 • od 296 zł za nocleg
noclegi w Chorwacji - Dalmacja - Apartamenty Milić - apartament nr 2 + 3

Apartament w Chorwacji

Dalmacja

 • 3 pokoje (3 sypialnie)
 • max. 8 osób
 • od 443 zł za nocleg
noclegi w Bułgarii - Wybrzeże Morza Czarnego - Apartament Tropico Rawda

Apartament w Bułgarii

Wybrzeże Morza Czarnego

 • 3 pokoje (2 sypialnie)
 • max. 8 osób
 • od 104 zł za nocleg
noclegi w Chorwacji - Dalmacja - Apartament w Willi Opera

Apartament w Chorwacji

Dalmacja

 • 3 pokoje (2 sypialnie)
 • max. 5 osób
 • od 306 zł za nocleg
noclegi w Chorwacji - Dalmacja - Apartament w Willi Mandolina

Apartament w Chorwacji

Dalmacja

 • 2 pokoje (1 sypialnia)
 • max. 4 osoby
 • od 189 zł za nocleg