Przewodnik turystyczny

Zobacz inny kraj ≫Austria

Austria – kraina gór, sportu, muzyki klasycznej oraz świetnej infrastruktury turystycznej. Tak postrzega Austrię większość turystów. Państwo leży w Europie Środkowej, graniczy z dziewięcioma krajami. Austria nie posiada dostępu do morza, za to wspaniałą rekompensatą są świetnie zagospodarowane kąpieliska (1250) w tym największe- Jezioro Bodeńskie oraz kryte baseny (900). Austria składa się z dziewięciu krajów związkowych.

Turyści przyjeżdżają do Austrii przede wszystkim ze względu na góry, które zajmują 2/3 powierzchni kraju. Doskonale rozwinięta infrastruktura sprawia, że co roku tysiące gości przyjeżdża do Austrii uprawiać sporty zimowe. Dzięki 22 tysiącom tras zjazdowych, 16 tysiącom narciarskich tras biegowych, 500 naturalnym torom saneczkowym i 36 sztucznym lodowiskom Austria postrzegana jest jako kraj sportów zimowych. Trasy alpejskie przez wielu uznawane są za najpiękniejsze w całych Alpach.

Austrię należy również odkrywać latem, ma bowiem wiele do zaoferowania zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Do największych letnich atrakcji możemy zaliczyć: wędrówki po górach i dolinach, urlop dla wędkarzy, agroturystykę, urlop z golfem lub tenisem, wczasy nad jeziorem, urlop w siodle, wakacje z językiem, wędrówki dla miłośników wina, wycieczki statkiem i wiele, wiele innych. Letnia infrastruktura turystyczna jest również powodem do dumy dla Austriaków. Wymieńmy choćby: 135 pól golfowych, 1000 miejscowości z kortami tenisowymi, 50 tysięcy szlaków pieszych wędrówek, 11 tysięcy oznakowanych tras rowerowych czy 500 miejscowości, w których można uprawiać jazdę konną.

Austria posiada 6 parków narodowych. Zajmują 3% powierzchni kraju. Stanowią one nie tylko interesujący obraz przyrody, ale są też wspaniałym celem odkrywczych wypraw rowerowych i pieszych wędrówek.

Austria to oczywiście nie tylko przyroda. Austria to również Wiedeń i wiele innych metropolii klasy europejskiej takich jak: Salzburg, Innsbruck, Linz (które otrzymało tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2009r.) czy St.Polten.

Imponujący Wiedeń cieszy się sympatią wielu odwiedzających go gości. Za sprawą swej oferty kulturalnej, niesamowitych atrakcji turystycznych oraz sympatycznego nastroju wiedeńskich kawiarenek i lokali Heuriger, każdy turysta znajdzie tu ofertę dla siebie.

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji Wiednia, ale są takie które zobaczyć trzeba koniecznie.

Jedną z ważniejszych atrakcji jest dawna, letnia rezydencja cesarska - barokowy pałac Schonbrunn. W jego skład wchodzi: park, palmiarnia, Glorietty i ogród zoologiczny.

Z kolei w barokowym pałacu Belvedere mieści się obecnie Galeria Austriacka, w której wystawione są największe zbiory dzieł Klimta, Kokoschki oraz słynne dzieła Schielego.

Symbolem Wiednia jest gotycka katedra św. Szczepana, Diabelskie Koło na Praterze, w parku rozrywki o bogatej i długiej tradycji oraz Hiszpańska Szkoła Jazdy ze słynnymi Lipicanami.

Muzea Wiednia zawierają zbiory cenione na całym świecie. W Muzeum Historii Sztuki można podziwiać największe zbiory obrazów Bruegela. Muzeum Sztuki Współczesnej, Centrum Architektoniczne i galeria Kunsthalle są położone w jednej z ważniejszych dzielnic kulturalnych. Albertina posiada największą kolekcję grafik na świecie (60.000 rysunków i milion grafik drukowanych).

Wiedeń to również miasto wielkich kompozytorów. Tworzyli tu: Strauss, Mozart, Beethoven i Haydn. Filharmonicy Wiedeńscy są jedną z najlepszych orkiestr na świecie, Opera Wiedeńska prowadzi w rankingu scen operowych świata, a Wiedeń cieszy się także dużą popularnością jako miasto musicalowe.

Wiedeń jest wyjątkowy jeszcze z jednego powodu. Ogromna ilość zabytków współgra z ilością terenów zielonych i bliskich ośrodków rekreacyjnych w postaci Lasku Wiedeńskiego, lasów na Praterze i wyspy na Dunaju. Dzięki temu Wiedeń daje gościom poczucie przeżywania czegoś absolutnie wyjątkowego, począwszy od nastroju refleksji, dzięki urokowi historycznej części miasta po ekscytację i wyśmienitą zabawę, za sprawą zieleni oraz ogromnej ilości kawiarenek, restauracji i innych wiedeńskich lokali.

Głównym walorem Austrii są niewątpliwie góry. Oprócz świata gór Austria ma wielkie bogactwo - przyrodę. Łagodne pagórki, rozległe hale i coraz to nowe perspektywy. Szlaki piesze zapraszają na niepowtarzalne wędrówki. Rowerzyści mogą w Austrii korzystać z sieci 10.000km dobrze oznakowanych tras. Do tego dołączają się wspaniałe możliwości orzeźwienia i odpoczynku nad austriackimi jeziorami. Nie można jednak zapomnieć o historii Austrii, jej cennych zbiorach, wyjątkowym wkładzie sławnych Austriaków w świat muzyki, literatury i sztuki. Austrii nie można odkryć w kilka dni, należy tu wracać wielokrotnie by poznać jej bogactwo i różnorodność.


Kierunki

Dla ogłoszeniodawców

Jeżeli masz pytania dotyczące portalu lub potrzebujesz pomocy przy zamieszczeniu swojej oferty, skontaktuj się z nami.

Pracujemy od poniedziałku do piątku od 9:00 do 17:00.

Tel.: +48 (71) 725 87 19
Tel. kom.: +48 697 822 561

Formularz kontaktowy

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowych ofertach i promocjach zapisz się do naszego newslettera.

Zapisz się Chcę zrezygnować z subskrypcji

Zareklamuj swoją nieruchomość

Jeżeli oferujesz noclegi i/lub posiadasz kwatery prywatne nad morzem lub w górach, w Polsce, Bułgarii, Hiszpanii, Chorwacji, we Włoszech lub w jakimkolwiek innym kraju, zamieść swoją ofertę wynajmu na naszym portalu.

Jesteśmy pierwszym polskim portalem promującym tanie wczasy i tanie wakacje, który postawił na jakość i przejrzystość ofert wynajmu z całego świata. Ilość zapytań i rezerwacji, które generuje WakacyjnyWynajem.pl oraz docierające do nas opinie Internautów są dla nas dowodem na to, że polski Internet czekał na taki serwis!

Roczna prezentacja oferty na naszym portalu kosztuje ZALEDWIE 109zł netto, czyli w przeliczeniu TYLKO ok. 9,00zł na miesiąc! Nie zwlekaj i spraw aby Twój apartament, willa, pokój lub dom pod wynajem na wakacje zaczął pracować dla Ciebie bardziej efektywnie niż kiedykolwiek wcześniej!

 

Reklama

<

Oferty wyróżnione

>
noclegi w Chorwacji - Dalmacja - Apartament luxury - dwupoziomowy

Apartament w Chorwacji

Dalmacja

 • 3 pokoje (2 sypialnie)
 • max. 6 osób
 • od 470 zł za nocleg
noclegi we Włoszech - Toskania - "Casa Conti di Sotto"

Dom we Włoszech

Toskania

 • 6+ pokoi (7 sypialni)
 • max. 16 i więcej osób
 • od 239 zł za nocleg
noclegi w Bułgarii - Wybrzeże Morza Czarnego - Apartament w kompleksie Esperanto

Apartament w Bułgarii

Wybrzeże Morza Czarnego

 • Studio
 • max. 4 osoby
 • od 86 zł za nocleg
noclegi we Włoszech - Toskania - Villanella

Mieszkanie we Włoszech

Toskania

 • 2 pokoje (1 sypialnia)
 • max. 6 osób
 • od 215 zł za nocleg
noclegi w Chorwacji - Dalmacja - Apartament w Willi Ruzmarina

Apartament w Chorwacji

Dalmacja

 • 3 pokoje (2 sypialnie)
 • max. 6 osób
 • od 296 zł za nocleg
noclegi w Chorwacji - Dalmacja - Apartament w Willi Opera

Apartament w Chorwacji

Dalmacja

 • 3 pokoje (2 sypialnie)
 • max. 5 osób
 • od 306 zł za nocleg
noclegi w Chorwacji - Dalmacja - Apartament w willi Divina

Apartament w Chorwacji

Dalmacja

 • 2 pokoje (2 sypialnie)
 • max. 6 osób
 • od 348 zł za nocleg
noclegi w Bułgarii - Wybrzeże Morza Czarnego - Apartament Tropico Rawda

Apartament w Bułgarii

Wybrzeże Morza Czarnego

 • 3 pokoje (2 sypialnie)
 • max. 8 osób
 • od 104 zł za nocleg
noclegi w Czarnogórze - Czarnogórskie wybrzeże - Apartament w Domu Djenovici

Apartament w Czarnogórze

Czarnogórskie wybrzeże

 • 3 pokoje (2 sypialnie)
 • max. 6 osób
 • od 229 zł za nocleg
noclegi w Chorwacji - Dalmacja - Apartament w Willi Mandolina

Apartament w Chorwacji

Dalmacja

 • 2 pokoje (1 sypialnia)
 • max. 4 osoby
 • od 189 zł za nocleg